Wrzesień, niedługo jesień... Ciągnie do koszyków z włóczkami, drutów, do szydełka i igły... Trzeba czymś wypełnić długie wieczory... Najlepiej w tym czasie wyczarować coś dla siebie, dla rodziny, dla najbliższych...
piątek, 03 listopada 2006
Wracam do gry!

Nareszcie mam znowu dostęp do netu w domu.Po długim czasie melduję się na powrót!A oto wieści robótkowe.Planowana melanżowa kamizelka nieco utknęła w miejscu,brakuje mi tylko jednego przodu.Za skarpetki jakoś nie za bardzo mam ochotę się zabrać.Za to zrobiłam takie oto boa:

Poza tym skończyłam jeden clapotis ale nie spodobał mi się jego brzeg (sknocony wyłącznie z mojej winy ponieważ nie trzymałam się ściśle opisu).Zaczęłam więc od razu nowy,który wygląda o,tak:

W momencie robienia zdjecia miałam upuszczone 9 oczek.Na długość planuję zrobić aż 20 powtórzeń a nie 12 jak to proponują w oryginale.Chcę żeby to był długi szal!

Ewa66

19:25, olimpijskie , Ewa66
Link Komentarze (3) »
sobota, 23 września 2006
Kamizelka na "po domu" i podziękowania.

Kamizelkę robię z połączonej szarej i ecru bawełny.Szara bez połysku,jasna z połyskiem. W sumie kolor bardziej zimowy niż jesienny.Tak jak w tytule ma to byc ciuszek raczej na "po domu",lubię miec ciepło w plecki :) Mam już skończony tył:

To z prawej strony to Kicia - Pomocna(!) Łapka.

Zaczęłam również lewy przód.Na tym zdjęciu jest rożek przodu z bliska.Widac,że nitka nie układa się miejscami równo,ale to nic,pruc nie będę.Robię na drutach nr6,wszystkie podkroje pod kątem prostym i gdzie sie da brzegi ściegiem ryżowym.

Wcoraj,zgodnie z jesiennymi planami, nabrałam oczka (na 4 druty) na skarpetki,bo mam sie ich wreszcie nauczyc!Jednak kiedy poraz TRZECI któryś z drutów się wysunął dałam spokój.Dzisiaj kolejna próba!

W tym miejscu podziękowania dla maknety za precyzyjną podpowiedź co do wstawiania zdjęc!Załapałam od razu :)))

ewa66

17:08, olimpijskie , Ewa66
Link Komentarze (2) »
piątek, 22 września 2006
Pomocy.

Kochane Olimpijki Robótkowe - nie mogę sobie poradzic ze wstawianiem zdjęc na tym blogu.Mam już tył kamizelki i kawałek lewego przodu.Ja z onetowego bloga jestem a tam jakoś prostsze się to wydaje...Pięknie proszę o instrukcję :)

ewa66

18:38, olimpijskie , Ewa66
Link Komentarze (1) »
piątek, 15 września 2006
Kamizelka,skarpety,clapotis.

Witam serdecznie!Chętnie przyłączę się do zabawy.Moje jesienne zadania-tak jak w tytule.Kamizelka do dokończenia (mam juz gotowy tył),skarpetki do nauczenia się i clapotis w ramach uwolnienia się od obsesji...żeby GO miec ;)Zdjęcia jak najszybciej.Pozdrawiam serdecznie z Trójmiasta.ewa66

19:25, olimpijskie , Ewa66
Link Komentarze (3) »