Wrzesień, niedługo jesień... Ciągnie do koszyków z włóczkami, drutów, do szydełka i igły... Trzeba czymś wypełnić długie wieczory... Najlepiej w tym czasie wyczarować coś dla siebie, dla rodziny, dla najbliższych...
sobota, 28 października 2006
Ubranka dla misiów :)

Przez ostatnie kilka dni zajmowałam się kompletowaniem jesiennej garderoby dla moich pluszaków :)Oto Puchacz w swoim kompleciku :)A to Wacuś w jesiennej kamizelce :)

 iorek

20:17, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (6) »
sobota, 21 października 2006
I jeszcze jedna para skarpet!

Dzisiaj miałam bardzo skarpetkowy dzień :)

Z samego rana dokończyłam jedną z tych małych (notka poniżej), a po południu wzięłam się za drugą dużą... I oto efekty:

No i wzięłam się za "bezpalczaste" rękawiczki dla mojej drugiej kuzynki. Mam zamiar je skończyć jutro, no a przynajmniej 1,5 :)

Nie ma to jak się pochorować! Przynajmniej jest czas na dokończenie zaległych robótek czy zrealizowanie zamówień, których wciąż przybywa (a czasu ubywa...)

iorek :)

22:02, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (4) »
Skarpeteczki :)

Oto moje najnowsze dzieło:

Skarpetki dla niemowlaczka :)

Oprócz tych skarpetek zrobiłam sobie również "mitenki", żabę dla mojej koleżanki i jedną dużą skarpetę- ale o tym może następnym razem :)

iorek

13:14, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (6) »
piątek, 29 września 2006
Rękawiczki dla Babci!

Oto rękawiczki, które wydziergałam w tym tygodniu dla Babci na urodzinki. Są najzwyklejsze w świecie, ale jestem z nich bardzo dumna, bo robiłam je na 3, czyli jak na mnie bardzo cienkich drutkach, i wspaniale dałam sobie z nimi radę, mimo że w tym tygodni miałam mnóstwo nauki. Doszło do tego, że uczyłam się jednocześnie drutując, czy drutując na przerwach i pod ławkami na lekcjach :P

:)

Teraz biorę się za skarpetki dla mojej koleżanki :)

A jutro przychodzi do mnie uczennica (leworęczna!) doskonalić swoje umiejętności druciarskie. Kiedy zaczynałam ją uczyć w wakacje (na ławce w parku!) musiałam opanować drutowanie lewą ręką! Koszmar, ale teraz Agatka daje sobie już sama radę. Na moim blogu można znaleźć zdjęcia jej pierwszej robótki :)

iorek

21:09, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (3) »
piątek, 22 września 2006
MÓJ TRZYMETROWY SZALICZEK!!!!!

Wreszcie skończyłam mój trzymetrowy szaliczek! Męczyłam się z nim od początku wakacji! Jakoś zawsze brakowało mi natchnienia... Myślałam, że nigdy go nie skończę... Ale udało się!!!! YES, YES, YES!!!!! :D

YES! YES! YES!

:D

iorek

20:45, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 18 września 2006
"bezpalczaste" rękawiczki!!!!

Dzisiaj skończyłam te rękawiczki dla mojej kuzynki na urodziny. Pierwszy raz robiłam rękawiczki z palcami- co prawda tutaj te palce nie są całe, ale są. I o dziwo- to wcale nie jest takie trudne! :)

pozdrawiam,

iorek

19:56, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (3) »
niedziela, 17 września 2006
iorek

Jestem dosyć młodą drutomaniaczką- mam 15 lat. Robótkową jesień pragnę zacząć przede wszystkim... skończeniem tego szala:

Chciałabym, aby miał 3 metry, a na razie ma 1,6 m- czyli jest już ponad połowa :) Oprócz tego pracuję jeszcze nad "bezpalczastymi" rękawiczkami dla mojej kuzynki- kończę już drugą, więc wkrótce się nimi pochwalę! No i nie umiem skończyć też tego:

Miała to być filcowana torebka, ale ostatecznie to jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie! ;)

Miłego drutowania!!!

iorek

21:56, olimpijskie , Iorek
Link Komentarze (2) »